Co ze sobą zabrać na wakepark? Moja sprawdzona lista

By , Permalink 0

Post z serii oczywiste oczywistości, ale czy dla wszystkich? Jestem pewna, że ten post będzie dla Ciebie pomocny, jeśli wybierasz się pierwszy raz na wakepark. Zobacz co warto wziąć ze sobą, jeśli rozpoczynasz dopiero naukę

wakeboardu.

Strój do pływania

Strój kąpielowy – Generalnie przygotuj strój, w którym będzie Ci wygodnie i jakiekolwiek upadki do wody nie spowodują np utraty… majtek 😀 Polecam dziewczynom zakładanie strojów jednoczęściowych, sportowego bikini bez zbędnych frędzli lub założenie szortów na bikini.

Szorty – Wyobraź sobie, że jednak ucząc się pływać na desce, bardzo często wypinasz się na przyjaciół, którzy stoją na brzegu. Stąd idealną opcją jest przyodzianie szortów.

Pianka/Lycra – w przypadku chłodniejszych dni lub jeśli wiesz, że spędzisz długi czas w wodzie, polecam założyć piankę, dzięki której nie zmarzniesz. Jej długość i grubość powinna zależeć od temperatury powietrza i wody. Każdy wakepark dysponuje takimi piankami i można je wypożyczyć, jeśli nie masz swojej.

Tank top/t-shirt luźny – żeby móc założyć na kamizelkę.  Opcjonalnie! Sprawdź Elevated Clothing.

Sprzęt wakeboardowy

Jeśli nie masz swojego sprzętu to możesz mieć niemal 100% pewność, że taki sprzęt jest dostępny na wakeparku. Jest on do dyspozycji w cenie wykupionego pływania lub dodatkowo płatne.

To czego potrzebujesz to deska, wiazania, kask i kamizelka. Dwie ostatnie zeczy z listy mają pełnić funkcję zarówno ochronną, jak i asekuracyjną.

Jeśli chcesz kupić swój sprzęt zajrzyj tutaj i powołaj się na tego bloga – dostaniesz dodatkowy rabat.

Strój po pływaniu

Ciepłe dresy – umówmy się, może nie zawsze, ale nawet w ciepłe lato, wieczorem, potrafi być chłodno. Ja w mojej torbie zawsze mam zapasowe dresy i bluzę, na wypadek, gdyby pogoda się zmieniła.

Sprawdź, co jeszcze się przyda, gdy wybierasz się na wakepark, jak jest zimno.

Akcesoria

Ręcznik

Rękawiczki – większość osób pływa bez rękawiczek, jednak są takie chwile, kiedy warto je mieć ze sobą. Ja korzystam z pełnych rękawiczek jak jest zimno i z odkrytymi palcami jak mam poobcierane dłonie (bardzo rzadko jednak zakładam).

Klapki lub inne plażowe obuwie 🙂

Poncho, to w sumie taka mała przebieralnia. Zakładasz na siebie po pływaniu i możesz się sprawnie wytrzeć, ogrzać lub przebrać.

Okulary przeciwsłoneczne/ czapka z daszkiem

Daj mi koniecznie znać w komentarzu, jeśli ten post okazał się dla Ciebie pomocny. Powodzenia!

0